Bio odpadki – pomembno obvestilo

Pomembno: bio razgradljive kuhinjske odpadke odlagajte v zabojnik za bio odpadke brez vrečke (stresite neposredno iz posode) ali v biorazgradljivi vrečki. Odpadkov ne smete odložiti v plastični nakupovalni vrečki in ne v prozorni plastični vrečki namenjeni sadju in zelenjavi.

S strani prevzemnika bio odpadkov (kompostarne) smo bili obveščeni, da nam z novim letom ne bodo več zagotavljali prevzema bio odpakdov, zaradi prevelike vsebnosti plastičnih vrečk in drugih odpadkov, ki v ta zabojnik ne sodijo. Taki odpadki niso primerni za kompostiranje.

Ker imamo napovedan pregled zbranih bio odpakdov, nekaj časa ne bomo v zabojnike nameščali bio podlog (vreč), da bo vsebina odpadkov ob kontroli preglednejša.

Lepo vas prosimo za upoštevanje navodil odlaganja bio odpadkov, da plastična vrečka ne sodi v zabojnik za BIO odpadke.