SEŽANA, RES NE ZMOREMO BOLJE? EKOLOŠKI OTOKI POSTAJAJO SMETIŠČA .

Kosovni odpadki, nevarni odpadki, elektronska oprema,  listje, zeleni rez, mešani (neločeni) odpadki… to je ponedeljkova slika ekoloških otokov po mestu Sežana in okolici. Vsi ekološki otoki so bili v petek izpraznjeni in počiščeni, ponedeljkovo jutro pa je bilo zelo žalostno. Ekološke otoke v mestu Sežana praznimo 3x tedensko. Zbirni center na CERO Sežana je odprt že ves teden in tudi v prihodnje deluje po rednem urniku. Verjamemo, da je sedaj veliko ljudi doma in je posledično odpadkov več. Še vedno pa je odpadke potrebno ločevati in pravilno odložiti. Večina občanov odnaša ločeno zbrane odpadke v zabojnike med vikendom, zato vas prosimo, da odlaganje odpadkov v zabojnike opravite med tednom, da se zabojniki enakomerneje polnijo. Zato občane pozivamo, potrudite se pri pravilnem ločevanju odpadkov, naj ekološki otoki ne postanejo smetišča.

Urnik CERO Sežana:

Ponedeljek-petek 7.00 do 16.00